Slovenské

AQUALAK - vodouriediteľný akrylátový lak na drevo

Akrylátový vodouriediteľný lak, určený pre transparentné nátery výrobkov z dreva v interiéri a exteriéri. Má atest na úpravu detských hračiek.

Popis produktu

Spĺňa európsku normu pre povrchovú úpravu hračiek podľa  STN EN 71/3 pre priamy styk so suchými potravinami a hračkami aj pre deti  do 3 rokov.

Použitie:

Na povrchovú  úpravu  dreva  v interiéri ako sú napr. nábytkové dielce, drevené obloženia stien a stropov, dyhované dielce, drevotrieskové a drevovláknité dosky, hračky , detský nábytok a iné. 

Aplikácia:

Podklady musia byť čisté, suché, odmastené, zbavené nečistôt a živičných škvŕn. Staré nátery odstrániť prebrúsením , brúsny prach dokonale očistiť. Pred použitím obsah obalu dokonale premiešať!  Na ochranu proti plesniam, hubám a drevokaznému hmyzu  je pred aplikáciou  vhodné použiť ochranný prostriedok na drevo Drevosan. Prvý náter – penetračný sa nanáša lakom  zriedeným s vodou v pomere 9 dielov laku a 1 diel vody, prípadne sa riedenie upraví podľa nasiakavosti podkladu. Po zaschnutí  laku  odporúčame povrch prebrúsiť brúsnym papierom  č. 150- 240, podľa požiadavky na vzhľad náteru.  Druhý,  prípadne tretí náter sa prevedie nezriedeným lakom. Medzi jednotlivými nátermi musí byť interval cca. 3-5 hodín. Pri  zvýšených  požiadavkách na vzhľad náteru sa prevedie medzi jednotlivými nátermi prebrúsenie brúsnym papierom. Nízka teplota a vysoká relatívna vlhkosť spomaľujú zasychanie. Aqualak  sa nesmie nanášať  pri teplote podkladu a prostredia  pod 10 °C   a relatívnej vlhkosti nad 70 %.  Všetky pomôcky znečistené lakom musia byť ihneď umyté vodou, zaschnutý lak sa veľmi  ťažko odstraňuje.

Výdatnosť: 7 - 9 m² / kg na jednu vrstvu v závislosti od nasiakavosti podkladu.

Zasychanie: 3 – 5 hodín v závislosti od teploty a vlhkosti vzduchu.

Riedenie: vodou

Skladovanie: v pôvodných uzavretých obaloch pri teplote + 5 až 25 °C. 

Chrániť pred mrazom!

Balenie: 0,7 l, 4 l

Prevedenie: lesk a mat

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj
Google reCAPTCHA

Súvisiace produktyProdukt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií