• Belinka Exterier

Belinka Exterier

Exterier obsahuje odolné pigmenty, špeciálne UV absorbéry a nano-filtre. Exterier chráni drevo aj pred vlhkosťou a inými vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Kalkulačka

m²/L

Popis produktu

Nátery určené na vonkajšie použitie musia odolávať predovšetkým vplyvom počasia, musia chrániť drevo pred škodlivým vplyvom ÚV žiarenia.

  • chráni pred vlhkosťou, UV žiarením a ďalšími škodlivými vplyvmi prostredia
  • zabraňujúci šíreniu plesní a rias na povrchu
  • nelepí
  • 15 farebných odtieňov

Exterier preto obsahuje odolné pigmenty, špeciálne UV absorbéry a nano-filtre. Exterier chráni drevo aj pred vlhkosťou a inými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Belinka Exterier má hodvábny lesk.

Každé mechanické poškodenie náteru (skrutka, krupobitie, odreniny, praskliny) musíme čo najskôr opraviť Exterierom. Najdôležitejšie je to pri svetlých odtieňoch, pretože by mohli na nich vzniknúť tmavé škvrny, ktoré je možné odstrániť len natretím tmavším odtieňom. Každé nesanované poškodenie môže spôsobiť aj odlupovanie náteru.

Pri navrhovaní drevených konštrukcií je nutné dávať pozor, aby sa nikde v dreve nezdržovala voda, pretože to spôsobuje rýchlejšiu degradáciu náteru a dreva. Priečne rezy je pred montážou potrebné výdatnejšie ošetriť Impregnantom a Exterierom, pretože na týchto miestach je drevo najviac nasiakavé. Aj príliš tenké vrstvy podstatne skracujú trvanlivosť náteru. Odporúčame, aby drevené prvky nemali ostré hrany, pretože na nich býva vrstva náteru príliš tenká. Aby sme zabezpečili vhodnú hrúbku náteru, je potrebné dodržať údaj o spotrebe na m2, ktorý je uvedený na obale.


Varovania

Prírodne bezfarebný Exterier – č. 61 nie je vhodný ako koncový náter na tmavé lazúry, ani na natieranie tmavších druhov dreva, pretože špeciálne UV absorbéry a nano-filtre môžu spôsobiť mliečny vzhľad povrchu. Vplyvom počasia odoláva menej ako pigmentovaný Exterier, preto ho treba častejšie obnovovať. Pri natieraní dreva Exterierom č. 61 odporúčame 3 vrstvy lazúry.

Zloženie: akrylátové živice, vode odolné látky, konzervačný film, UV absorbéry a nano-filtre svetlostále pigmenty, aditíva a voda

Nanášanie: 2 vrstvy (najskôr nanesenie Impregnantu); pri ochrane dreva prípravkom Exterier č. 61 doporučujeme 3 vrstvy

Spotreba: 1 litrom lazúry v dvoch vrstvách natrieme 8–10 m2 dreva, závisí to od druhu a opracovania dreva a od spôsobu nanášania

Schnutie: 4–6 hodín, ďalšiu vrstvu nanesieme po 6 hodinách (za normálnych podmienok)

Čistenie náradia: vodou a detergentom

Skladovanie: v originálnom balení pri teplote 5–30°C. Nesmie zmrznúť!

Balenie: 0,75 l, 2,5 l

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj
Google reCAPTCHA


Produkt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií