Odporúčame
  • Belinka - ILLUMINA

Belinka - ILLUMINA

Zosvetľuje tmavé lazúrové nátery, Illuminu je možné pretrieť akýmkoľvek odtieňom lazúry, je vhodná na použitie v exteriéri.

Kalkulačka

m²/L

Popis produktu

Illumina je lazurovací náter pre zosvetlenie tmavých lazúr. Je obzvlášť vhodná na renováciu starších zvetralých drevenných povrchov. Je to v prinípee jednoduché, tak ako vo videu nižšie.

  • zosvetľuje tmavé lazúrové nátery
  • nie je vhodná ako samostatný náter
  • Illuminu je možné pretrieť akýmkoľvek odtieňom lazúry
  • je vhodná na použitie v exteriéri

Tmavý povrch dreva natrieme Illuminou, ktorá je dostatočne svetlá a dobre ho prekrýva. Potom nanesieme zvolenú lazúru vo svetlom alebo v akomkoľvek inom odtieni (Toplasur uv plus). Illumina je vhodná na použitie v exteriéri.


Varovania

Illumina je výrobok, ktorý je náročný na prácu a potrebuje určité skúsenosti. Náročné, veľmi rôznorodé prvky (napr. okenice) predstavujú osobitný problém. Pri natieraní takýchto prvkov musíme dávať veľký pozor na zatekanie náterov, pretože zatečené zaschnuté miesta nemôžeme neskôr opraviť. Veľký pozor musíme dávať aj na poveternostné podmienky počas natierania a schnutia. Ideálne podmienky na natieranie sú pri teplote od 15 do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu pod 80%. Dôležité je aj, aby drevo, resp. podklad bol suchý. V daždivých dňoch je lepšie s natieraním Illuminou počkať na vhodnejšie počasie. Vyhýbame sa aj natieraniu na silnom slnku.

Nezriedený výrobok nanášame štetcom alebo valčekom v 1-2 náteroch na suché a vhodne pripravené drevo. Príprava povrchu a počet náterov závisia od miery poškodenia povrchu a vyžadovaného konečného vzhľadu. V prípade veľmi poškodeného povrchu vstrebáva povrch viac náteru, preto je nevyhnutné aplikovať aspoň 2 nátery výrobku Illumina. Za normálnych poveternostných podmienok čas sušenia medzi jednotlivými vrstvami náterov by mal byť 24 hodín. Pri nízkych teplotách a vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu sa čas sušenia náteru predlžuje. Takýmto spôsobom ošetrený a suchý povrch vždy pretrieme ešte jednou vrstvou vybraného farebného tónu lazúry Toplasur uv plus, ktorá povrch ochráni pred vplyvmi počasia. Lepší konečný vzhľad dreveného prvku získame, ak povrch pred natieraním jemne prebrúsime brusným papierom s granuláciou 220-280 a následne oprášime. Náradie čistíme priemyselným liehom, alebo riedidlom na alkzdovej báze.

Zloženie: alkydové živice, pigmenty odolné voči svetlu a počasiu, UV filtre a rozpúšťadlá

Počet náterov: 1–2 nátery (v závislosti od poškodenia dreva a vzhľadom na želaný výsledný vzhľad)

Spotreba: 1 l na 15–25 m2 povrchu v jednom nánose (v závislosti od povrchovej úpravy a spôsobu nanášania náteru)

Sušenie: další náter po 24 hodinách (za normálnych podmienok)

Čistenie náradia: priemyselným liehom

Skladovanie: v originálnom uzavretom balení pri teplote nižšej ako 30 °C, uchovávať mimo dosah detí

Bod vznietenia: nad 61 °C

Jednotky balenia: 0,75 l, 2,5 l

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj
Google reCAPTCHA

Súvisiace produktyProdukt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií