• Belinka olej na drevo v styku s potravinami 0,5L

Belinka olej na drevo v styku s potravinami 0,5L

Olej je vhodný pre drevené povrchy, ktoré sú v kontakte s potravinami a predmety určené na podávanie alebo prípravu jedál.

Kalkulačka

m²/L

Popis produktu

Belinka oil food contact je bio impregnácia zložená z rafinovaných rastlinných a minerálnych olejov s pridaním aromatických olejov a iných prísad pre ochranu drevených povrchov v interiéri. Olej je vhodný pre drevené povrchy, ktoré sú v kontakte s potravinami alebo určené na prípravu a podávanie jedál. 

  • bezfarebná bio impregnácia
  • ochrana drevených povrchov, ktoré prichádzajú do kontaktu s jedlom
  • impregnácia sa absorbuje hlboko do dreva a vytvára povrch vodeodolným

Impregnácia a údržba masívnych a dyhovaných drevených plôch, ktoré sa používajú na prípravu a podávanie jedál (kuchynský stôl, stolík, servírovací vozík atď.).

Povrchy ošetrené Belinka oil food contact musia byť vždy ošetrované tým istým výrobkom. Povinné intervaly ochrany závisia od typu dreva, mechanickej záťaže a vystaveniu vlhkosti. Kuchynské jednotky, ktoré sú vystavené vyššej vlhkosti, sa musia ošetrovať pravidelnejšie.

Belinka oleje sú vyrobené z prírodných zložiek a sú šetrné k zdraviu a životnému prostrediu.

Varovania

Olejom nasiaknuté handry je nutné po použití namočiť do vody alebo spáliť, v opačnom prípade môže dôjsť k ich samovznieteniu.

Použitie

Aplikujte na drevené povrchy bez mastnôt, vosku a iných nečistôt. Pred aplikáciou by mal byť drevený povrch vybrúsený a dobre vysušený. Pred použitím olej dobre premiešajte. Olej sa môže nanášať viacerými spôsobmi, aj keď vo väčšine prípadov sa nanáša handrou. Inými metódami sú: nanášanie štetcom alebo valčekom, sprejom alebo ponorením. Na povrch by sa malo vyliať dostatočné množstvo oleja a následne ho rovnomerne rozotrieť. Nechajte olej vsiaknuť 10-15 minút. Pri nanášaní ponorením, ponorte celý drevený prvok do oleja a po 10-60 sekundách ho vytiahnite a dajte do takej pozície, ktorá umožňuje oleju vyschnúť. Taktiež v tomto prípade nechajte olej vsiaknuť 10-15 minút. Pri všetkých metódach nanášania platí, že prebytočný olej sa utrie suchou handrou alebo absorpčným papierom a následne sa utrie do suchej handry. Aby ste dosiahli zvýšenú odolnosť dreva, odporúčame zopakovať procedúru ešte raz po 24 hodinách. Drevo je dobre chránené vtedy, ak už neabsorbuje olej. Pri aplikácii odporúčame použiť ochranný odev a ochranné pomôcky. Počas aplikácie zabezpečte dostatočné vetranie. Neodporúčame nanášať olej, ak je teplota nižšia ako 15 °C. Okamžite po použití očistite náradie vodou a saponátom, príp. priemyselným liehom.

Zloženie: rastlinné a minerálne oleje a prísady.
Spotreba: 50–100 ml/m2 povrchu dreva (závisí od druhu, nasiakavosti a opracovania dreva a od spôsobu nanášania).
Schnutie: 24 hodín (za normálnych podmienok, T = 20 °C, relatívna vlhkosť vzduchu 65 %). Pri nižších teplotách alebo vyššej relatívnej vlhkosti vzduchu sa doba schnutia predlžuje.
Čistenie náradia: s vodou, saponátom alebo priemyselným liehom.
Skladovanie: v originálne uzatvorenom obale pri teplote 5–30 °C.
Bod vzplanutia: nad 100 °C.
Jednotky balenia: 0.5 l

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj
Google reCAPTCHA

Súvisiace produktyProdukt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií