Webstránka využíva cookies
Používaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s využívaním súborov cookies. Tieto súbory sa používajú k zlepšeniu zobrazeniu webových stránok a nepredstavujú pre užívateľa žiadne riziko. Dozvedieť sa viac
Odporúčame

Belinka tungový olej

Používa sa na ochranu dreva, ktoré je vystavené poveternostným vplyvom a ktoré je odolnejšie, napr. drevo na výrobu jácht alebo iných plavidiel.

Kalkulačka

m²/L

Popis produktu

Vytvára  na dotyk príjemný zamatový povrch a je extrémne vodoopudivý.

Belinka tung oil je vhodný na ochranu drevených povrchov, ktoré si vyžadujú prírodný materiál. Na povrchu nevytvára ochranný film. Z toho dôvodu odporúčame, aby sa drevené povrchy pravidelne kontrolovali, aby ste sa presvedčili, či sú adekvátne chránené. Povinné intervaly ochrany závisia od typu dreva, mechanickej záťaže a vystaveniu vlhkosti. Odporúčame ošetriť povrch dvakrát do roka tým istým výrobkom.

Belinka oleje sú vyrobené z prírodných zložiek a sú šetrné k zdraviu a životnému prostrediu.

  • bezfarebná bio impregnácia
  • ochrana dreva a drevených prvkov vystavených poveternostným vplyvom
  • dobre ošetrený drevený povrch je odolný voči vode, má hodvábny lesk a časom nezažltne

Varovania

Olejom nasiaknuté handry je nutné po použití namočiť do vody alebo spáliť, v opačnom prípade môže dôjsť k ich samovznieteniu.Pred nanášaním oleja musí byť drevo suché, dobre vybrúsené a vyčistené od prachu, mastnôt a iných nečistôt, inak nebude ochrana dostatočná. Pred aplikáciou oleja musí byť drevo dobre vysušené. Olej musí byť pred použitím mierne zohriaty, na cca. 30-40 °C, čo podporuje lepšiu absorpciu do podkladu. Pri natieraní povrchu po prvýkrát, odporúčame riediť olej maximálne do 30 %. Olej sa môže nanášať niekoľkými spôsobmi, hoci, v 90 % prípadoch sa nanáša handrou. Inými metódami sú: nanášanie štetcom alebo valčekom, sprejom alebo ponorením. Na povrch by sa malo vyliať dostatočné množstvo oleja a následne ho rovnomerne rozotrieť. Nechajte olej vsiaknuť 15-20 minút. Pri nanášaní ponorením, ponorte celý drevený prvok do oleja a po 10-60 sekundách ho vytiahnite a uložte tak, aby olej odkvapkal. V takomto prípade, nechajte olej absorbovať 15-20 minút. Aby ste dosiahli zvýšenú odolnosť dreva, odporúčame zopakovať aplikáciu ešte raz po 24 hodinách. Pri poróznejších povrchoch alebo pri mäkších typoch dreva, odporúčame nanesenie niekoľkých vrstiev. Medzi dvomi nátermi, vybrúste povrch hubkou Scotch-Brite alebo jemnými brúsnymi papiermi. Pri aplikácii odporúčame nosiť ochranný odev a ochranné pomôcky. Počas aplikácie zabezpečte dostatočné vetranie. Belinka oil tung na povrchu nevytvára ochranný film, z toho dôvodu odporúčame pravidelnú kontrolu a ošetrovanie drevených povrchov. Neodporúčame nanášať olej, ak je teplota nižšia ako 15 °C. Okamžite po použití očistite náradie vodou a saponátom, príp. priemyselným liehom.

Zloženie: tung oil. Spotreba: 60–100 ml/m² povrchu dreva (závisí od druhu, nasiakavosti a opracovania dreva a od spôsobu nanášania).

Schnutie: 24 hodín (za normálnych podmienok, T = 20 °C, relatívna vlhkosť vzduchu 65 %). Pri nižších teplotách alebo vyššej relatívnej vlhkosti vzduchu sa doba schnutia predlžuje.

Čistenie náradia: s vodou, saponátom alebo priemyselným liehom.

Skladovanie: v originálne uzatvorenom obale pri teplote 5–30 °C.

Jednotky balenia: 0.5 l

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj

Súvisiace produktyProdukt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

Doprava nad 150€ zadarmo.

Získavate automaticky pri každej objednávke.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií