• Xyladecor podlahový lak H2O

Xyladecor podlahový lak H2O

Použitie v interiéri na najrôznejšie drevené povrchy, ako sú parkety, obloženia, dvere, zábradlie, nábytok a iné.
  • Výrobca: Xyladecor
  • EAN:
  • KÓD:
  • Produkt je Skladom

Kalkulačka

m²/L

Popis produktu

Xyladecor podlahový lak vodou riediteľný je bezfarebný lak na vodnej báze pre použitie v interiéri na najrôznejšie drevené povrchy ako sú parkety, obloženie, dvere, zábradlia a iné. Tvorí hodvábne polomatný alebo lesklý povrch odolný na oter. Nemení farbu dreva, preto nevyžaduje predchádzajúce použitie špeciálneho podkladového laku. V nádobe vyzerá lak biely, ale mliečne sfarbenie zmizne akonáhle lak vyschne. Neodporúčame používať lak na vysoko zaťažované povrchy ako tanečné parkety alebo telocvične. Nepoužívajte na vykurované povrchy alebo na povrchy napustené olejom či voskom.

VLASTNOSTI

  • Výsledný vzhľad: Lesklý alebo polomatný.
  • Určenie: Pre vnútorné použitie.
  • Ostatné: Odolný proti oteru

Spotreba: 10-12m²/l v jednej vrstve.

Počet vrstiev: 2-3vrstvy

Zasychanie: Náter je suchý na dotyk po 2 hodinách. Ďalšiu vrstvu možno nanášať po 2 hodinách. Úplné vytvrdnutie cca po 4 hodinách. Platí pre jednu vrstvu o štandardnej hrúbke pri teplote +20° C a relatívnej vlhkosti vzduchu 65%, pri dobrom vetraní. Zníženie teploty alebo zvýšenie vlhkosti môže predĺžiť dobu schnutia.

Použitie: Pred použitím farbu dôkladne premiešajte. Nepridávajte cudzie zložky, nerieďte. Povrchy určené na lakovanie musia byť čisté, suché, odmastené a prebrúsené. Odstráňte všetky zvyšky pôvodnej farby, odlupujúce sa laky alebo zvyšky moridiel. Poškodený povrch vyplňte tmelom na drevo a prebrúste. Výrobok je pripravený priamo na použitie. Pred aplikáciou dôkladne premiešajte. Pri brúsení suchej vrstvy farby môže vznikať prach. Tam, kde je to možné, by malo byť vždy použité brúsenie za mokra. Pokiaľ sa nedá zabrániť vystaveniu účinkom pomocou lokálneho odsávania, musia byť použité vhodné respiračné ochranné prostriedky. Na lakovanie používajte štetec s mäkkou prírodnou štetinou alebo velúrový lakovací valček. Ako základný náter na nové povrchy naneste jednu vrstvu podlahového laku zriedeného 10% vody. Potom naneste 2 - 3 tenké vrstvy neriedeného laku (vždy najskôr po 2 hodinách). Podľa kvality podkladu je možné prebrúsenie jednotlivých vrstiev jemne zrnitým brúsnym papierom. Nepoužívajte lak pri teplote vzduchu nižšej ako 5 ° C a za vysokej vlhkosti. Úplnú odolnosť má povrch po 2 - 3 dňoch.

Čistenie: Vodou, prípadne vodou s mydlom. Pred čistením odstráňte zo štetca a valčeka čo najviac laku.

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj
Google reCAPTCHA


Produkt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií