• Xyladecor Xylamon HP impregnačný náter

Xyladecor Xylamon HP impregnačný náter

Zvyšuje priľnavosť vrchného náteru, chráni proti zamodraniu a hnilobe, hlboká penetrácia, optimalizuje štruktúru a vyrovnáva savosť dreva.
  • Výrobca: Xyladecor
  • EAN:
  • KÓD:
  • Produkt je Skladom

Kalkulačka

m²/L

Popis produktu

Xyladecor Xylamon HP (High Protection) impregnačný náter je konzervačný kvapalný prípravok na ochranu dreva proti hnilobe, ktorý spôsobuje huba Basidiomycetes a proti modraniu dreva. Zlepšuje priľnavosť následných náterov. Vhodný na vnútorné i vonkajšie drevené konštrukcie ako okná, vonkajšie dvere, obloženie, ploty, strešné prvky a prístrešky pre autá. Nie je určený pre použitie na drevo v priamom styku s pôdou a vodou (sladkovodné a morské prostredie). 

Pre dosiahnutie biocídneho účinku je výdatnosť prípravku 3-5 m²/l v dvoch vrstvách a pre impregnáciu povrchu 8-10 m²/l v jednej vrstve. Odporúčané dávkovanie pre dosiahnutie biocídneho účinku je 180-220 ml/m² dreva.

Impregnácia 1 náter, pre dosiahnutie biocídneho účinku 2 nátery. Náter je dostatočne suchý k manipulácii a pripravený na nanesenie ďalšej vrstvy alebo vrchného náteru (lazúra, lak, farba) cca po 24 hodinách (pri 23 °C a 60% relatívnej vlhkosti vzduchu). Nízka teplota a vysoká vlhkosť môže výrazne ovplyvniť rýchlosť zasychania.

Drevené povrchy musia byť pred úpravou čisté, suché a bez hniloby. Odstráňte všetky nesúdržné a porušené nátery (napr. silné vrstvy moridla, bezfarebné alebo farebné krycie nátery). Pri vonkajšom použití prikryte zem plastovou fóliou. Prípravok je pripravený na použitie, NERIEDI SA. Pred použitím dôkladne premiešajte. Odporúčania pre bezpečnú prípravu povrchu. Pri brúsení suchej vrstvy farby môže vznikať prach. Tam, kde je to možné, by malo byť vždy použité brúsenie za mokra. Pokiaľ sa nedá zabrániť vystaveniu účinkom pomocou lokálneho odsávania, musia byť použité vhodné respiračné ochranné prostriedky. 

Na aplikáciu použite štetec, valček, vysokotlaké striekanie Airless., máčaním, alebo tlakovou impregnáciou. Štetcom, valčekom alebo nástrekom aplikujte 180-220 ml prípravku na m² dreva. Tlaková impregnácia: 38 kg/m³. Vlhkosť dreva by pri aplikácii nemala presiahnuť 18%. V prípade možného nebezpečenstva je nutné, aby pred aplikáciou podľa typu vykonávanej činnosti boli použité vhodné osobné ochranné pomôcky (rukavice, ochranná zástera, ochranné okuliare, ochrana dýchania) a zaistené dôkladné vetranie. Pre optimálnu ochranu dreva odporúčame ako vrchný náter použiť výrobky značky Xyladecor.

Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku !


POZOR !

H304  Pozor môže byť smrteľný po požití a vniknutí do dýchacích ciest

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj
Google reCAPTCHA

Súvisiace produktyProdukt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií