Ekologické
  • SPEKTRA Akrylová fasádna farba

SPEKTRA Akrylová fasádna farba

Finálny náter na staré i nové fasádne povrchy vyrábaný na vodnej báze. Vyznačuje sa vysokou belosťou, dobrou kryciou schopnosťou i odolnosťou proti atmosférickým vplyvom.

Kalkulačka

m²/L

Popis produktu

SPEKTRA akrylová fasádna farba slúži na ochranu a dekoráciu fasád a tiež všetkých ostatných vonkajších a vnútorných minerálnych povrchov stien. Vhodná na farbenie každej vrstvy minerálnych a disperzných omietok, cementovláknitých a drevocementových dosiek, betónu, sadrokartónových dosiek, tapiet zo sklených vlákien, papierových reliéfnych tapiet a na prekrytie starých disperzných náterov. Výrobok je tónovateľný v systéme HELIOMIX.

VLASTNOSTI

  • vodou riediteľná zdraviu a prostrediu priaznivá farba
  • odolnosť voči poveternostným vplyvom a škodlivej priemyselnej atmosfére
  • odolnosť voči drhnutiu za mokra

PRÍPRAVA PODKLADU

Z podkladu odstránime prach a nečistoty. Odporúčame umytie vodou pod tlakom alebo parou. Staré nátery, ktoré odpadávajú, odstránime do pevného podkladu. Hrubé a nerovné povrchy zahladíme materiálom, ktorý má podobné zloženie ako podklad (omietka, t.j. cementová omietka) a necháme dôkladne vysušiť. (Každý cm novej omietky sa suší 7–9 dní pri normálnych poveternostných podmienkach.) Pri starých fasádach z minerálnych omietok je potrebné všetky časti, ktoré sa olupujú, mechanicky odstrániť a nahradiť novou omietkou. Pred prekrytím(obnovením) už natieraných povrchov musíme preveriť vhodnosť, pevnosť a priľnavosť starých náterov. Pred natieraním musí byť podklad suchý a pevný. SPEKTRA akrylové fasádne farby STANDARD nenanášame v daždi, hmle, pri silnom vetre. Pri slnečnom počasí musíme fasádu zatieniť, aby nedošlo k nerovnomernému sušeniu, pretože to vplýva na kvalitu náteru. Povrchy stien napadnuté plesňami a riasami pred natieraním pretrieme SPEKTRA biocídnym prostriedkom SANITOL. Po vysušení povrchu stien plesne mechanicky odstránime. Domovú hubu na vnútorných povrchoch stien najprv mechanicky odstránime, potom všetky napadnuté časti pretrieme SPEKTRA biocídnym prostriedkom SANITOL. Navrstvené soli (kvitnutie soli) odstránime kefou a podklad impregnujeme SPEKTRA hĺbkovou impregnáciou.

UPOZORNENIE

  • Pred použitím farbu dôkladne premiešajte.
  • Ak farbu rozriedite viac ako je odporučené, zmenšuje sa krycia schopnosť náteru.
  • Čas sušenia sa pri nižších teplotách a vyššej relatívnej vlhkosti vzduchu predlžuje.

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj
Google reCAPTCHA

Súvisiace produktyProdukt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií