Ekologické
  • SPEKTRA Akrylová impregnácia - koncentrát

SPEKTRA Akrylová impregnácia - koncentrát

Základný náter na silne nasiakavé vápenné a vápenno-cementové povrchy, vhodný na nanášanie pred zahladením vnútorným tmelom alebo pred nanesením prvej vrstvy farby. Riedime vodou v pomere do 1:5.

Kalkulačka

m²/L

Popis produktu

VLASTNOSTI

  • vodou riediteľná, zdraviu a životnému prostrediu priaznivá
  • preniká hlboko do podkladu
  • zjednotí a zmenší absorpciu podkladu
  • spevní zle spojené a skriedovatené staré nátery
  • zlepší priľnavosť nových omietok a náterov
  • zníži spotrebu finálnych náterov 

PRÍPRAVA PODKLADU

Z podkladu odstránime uvolnené staré nátery, prach a ostatné nečistoty. V prípade mokrého odstraňovania nečistoty, podklad sa musí pred impregnovaním dôkladne osušiť. Väčšie praskliny a poškodené časti podkladu vyplníme hmotou na vyrovnávanie na minerálnej báze.

Vonkajšie povrchy

Nové omietky - v závislosti od ročného obdobia a teploty sa musia pred pokračovaním v ďalšej úprave sušiť 2 – 4 týždne. Pre vyrovnanie savosti podkladu pred prvým náterom vždy použijeme impregnáciu.

Staré omietky - špinavé, krehké a skriedované omietky musíme, s ohľadom na ich stav v celosti očistiť kefou alebo umývaním (pod tlakom – najviac 60 barov).

Staré nátery na báze disperzných farieb - špinavé a skriedované nátery očistíme umývaním alebo iným spôsobom. Nátery ktoré odpadávajú, odstránime do pevného podkladu. V prípade mokrého čistenia, alebo odstraňovania starých náterov sa povrch musí pred pokračovaním ďalšej úpravy dôkladne osušiť.

Betón - nečistoty odstránime umytím pod tlakom, poškodené miesta opravíme (čistenie a ochrana armatúry, vyrovnávanie vhodnou hmotou na vyrovnávanie) a impregnáciu hĺbkovou impregnáciou SPEKTRA. Vnútorné povrchy Nové omietky V závislosti od ročného obdobia a teploty sa musia pred pokračovaním ďalších úprav, sušiť 2–4 týždne. Pre vyrovnanie savosti podkladu pred prvým náterom vždy použijeme impregnáciu.

Staré nátery na báze disperzných farieb -  z povrchu odstránime nečistoty. Impregnáciu zvolíme v závislosti od počtu starých náterov a druhu náterov, ktoré chceme použiť na obnovovanie. Staré nátery ktoré odpadajú, odstránime do pevného podkladu, väčšie poškodenia a praskliny zahladíme vhodnou minerálnou hmotou na vyrovnávanie. Povrch vždy impregnujeme akrylátovou impregnáciou SPEKTRA. 

Hladké, svetielkujúce, nepoškodené nátery pred náterom jemne obrúsime, a impregnácia nie je potrebná. Sadrokartónové platne impregnujeme pred zahladením vnútornými hmotami na vyrovnanie (vnútorný tmel SPEKTRA). Reliéfne tapety (Rauhfaser) pred náterom nie je potrebné impregnovať. Nátery na báze gleja (kriedy) musíme umytím úplne odstrániť. Staré tapety a zbytky lepidla je potrebné pred náterom úplne odstrániť.

UPOZORNENIE

Čas sušenia sa v podmienkach nižšej teploty a vyššej relatívnej vlhkosti vzduchu predlžuje.

Plesňami a riasami znečistené stenové povrchy pred impregnovaním pretrieme biocídnym prostriedkom SPEKTRA SANITOL. Po usušení stien pleseň mechanicky odstránime.

Navrstvené soli (kvitnutie soli) odstránime kefou a podklad impregnujeme hĺbkovou impregnáciou SPEKTRA.

V prípade zahladzovania (jemné vyrovnávanie) stenových a stropných povrchov (vnútorný tmel SPEKTRA) doporučujeme povrch impregnovať pred zahladzovaním.

Ak je podklad málo savý a impregnácia do neho nemôže preniknúť, na povrchu sa vytvorí hladký zrkadliaci film, ktorý je odpudzujúcou vrstvou pre nanesenie farby. Výsledkom je slabé priľnutie konečného náteru. Nesavé povrchy musíme pred impregnovaním jemne prebrúsiť.

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj
Google reCAPTCHA

Súvisiace produktyProdukt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií