• Xyladecor ošetrujúci olej 0,5L sprej

Xyladecor ošetrujúci olej 0,5L sprej

Nízkoviskózny, mierne aromatický ošetrujúci olej na ochranu a konzerváciu povrchovo neošetreného záhradného nábytku z tvrdého dreva (teak, dub, buk, meranti). Oživuje starý, zašednutý a matný povrch dreva.
  • Výrobca: Xyladecor
  • EAN:
  • KÓD:
  • dostupné do 2-3 dní

Produkt nie je dostupný

Popis produktu

XYLADECOR OŠETRUJÚCI OLEJ v spreji je nízkoviskózny, mierne aromatický ošetrujúci olej na ochranu a konzerváciu povrchovo neošetreného záhradného nábytku z tvrdého dreva (teak, dub, buk, meranti). Je vhodný aj na vonkajšie drevené podlahy. Vďaka vynikajúcemu hĺbkovému účinku regeneruje, ošetruje a oživuje starý, zašednutý a matný povrch dreva. Na povrchu úplne zasychá a po vyschnutí je bez zápachu, odpudzuje vodu a nečistoty. Vytvára hodvábny povrch. V kombinácii s produktom XYLADECOR ČISTIČ DREVA je zvlášť vhodný pre staré a zašednuté drevené plochy.

VLASTNOSTI

  • Výsledný vzhľad: matný
  • Určenie: Pre vonkajšie použitie.
  • Odolnosť proti pôsobeniu vody: Odpudzuje vodu, kompletná ochrana pred nepriazňou počasia.

Výdatnosť: 18 m² /l v jednej vrstve

Odporúčame natrieť 1 – 2 vrstvy. Náter je suchý na dotyk po 5 hodinách. Ďalšiu vrstvu možno nanášať po 24 hodinách. Platí pre jednu vrstvu o štandardnej hrúbke pri teplote +20 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu 65%. Zníženie teploty alebo zvýšenie vlhkosti môže predĺžiť dobu schnutia. 

APLIKÁCIA

Pred použitím farbu dôkladne potraste. Povrch dreva očistite, príp. zrenovujte produktom XYLADECOR ČISTIČ DREVA a ľahko prebrúste brúsnym papierom. Pri brúsení suchej vrstvy farby môže vznikať prach. Tam, kde je to možné, by malo byť vždy použité brúsenie za mokra. Pokiaľ sa nedá zabrániť vystaveniu účinkom pomocou lokálneho odsávania, musia byť použité vhodné respiračné ochranné prostriedky. Rovnomerne naneste olej striekaním v tenkej vrstve. 15 - 20 minút po aplikácii nevsiaknutý materiál vytrite do sucha handrou. Nechajte preschnúť 24 hodín a následne naneste ďalšiu vrstvu. Chráňte pred dažďom do doby úplného zaschnutia.

UPOZORNENIE

Pri zasychaní olejov sa uvoľňuje teplo. Nasiaknuté handry, hubky a papiere, ktoré sme použili na nanášanie a utieranie oleja, sa môžu nadmerne zahriať, čo môže spôsobiť samovznietenie.

Olejom nasiaknuté handry a iné pórovité pracovné pomôcky (penové valčeky, hubky, papier) je potrebné ihneď po použití umyť, resp. namočiť do vody alebo spáliť, v opačnom prípade môže dôjsť k ich samovznieteniu.

Napísať recenziu

               
* Povinný údaj
Google reCAPTCHA


Produkt zabalený ihneď.

Každá objednávka do 11:00 vybavená v deň objednania.

Dodanie tovaru do 1 - 3 dní.

Expres dodanie pre Piešťany a okolie do 4 hodín.

cashback world
cashback world card

Vernostný program

Nakupujte, profitujte a využívajte výhody
medzinárodnej karty.
Viac informácií